SuanPan je najpoznatiji tip kineskog abaka, odnosno računaljke, za koju se smatra da je preteča današnjih računara. Kako bismo shvatili na koji način ove čudesne računaljke razvijaju koncentaciju, pažnju i memoriju dece, iz Smart edu Subotica kažu da je najpre potrebno da razumemo princip rada ljudskog mozga.
– Mozak je podeljen na levu i desnu hemisferu koje imaju svaka posebne, dominantne funkcije. Svaki pojedinac ima jednu dominantnu hemisferu na koju se oslanja, a druga je donekle zanemarena. SuanPan kurs dokazano stimuliše obe hemisfere i tako se one ravnomerno razvijaju. Logično je da se procesi razvoja mišljenja, opažanja i koncentracije, kao uostalom i ostali razvojni procesi organizma, dešavaju od ranog detinjstva do perioda kasnog puberteta, pa je prema tome optimalni period za početak učenja SuanPan metodom u uzrastu od pet godina, završno sa četrnaest godina – objašnjavaju iz Smart edu Subotica, dodajući da je upravo zbog toga važno da roditelji na vreme shvate značaj i benifite koje ova metoda donosi deci.
Metodologija mentalne aritmetike zasniva se na sistemu dve ruke i četiri prsta. Koristeći abakus pri mentalnom računanju, uz posebne tehnike i multimedijalnu podršku u obrazovanju, učenici vrlo brzo usvajaju osnove decimalnog sistema, postižući brze i tačne mentalne proračune. Krajnji cilj je osposobljavanje dece da brže i kvalitetnije usvajaju nova znanja, steknu sigurnost i samopouzdanje, otvore um ka novim idejama, odnosno da postanu svesni svojih mogućnosti i da ih koriste.
– Savladavanjem osnovnog i naprednog kursa, koji traju svaki po osam meseci, deca su potpuno osposobljena da se suoče sa svim izazovima koje nosi obrazovanje i život, da izgrade sopstveni sistem učenja koji će im omogućiti da u kraćem vremenskom periodu savladaju zadatke – ističu iz Smart edu Subotica.
Prema njihovim rečima, rezultati koje postižu polaznici kurseva su merljivi i vidlji već u petoj nedelji rada. Posebno obučeni predavači, osim što obučavaju decu mentalnoj aritmetici, redovno prate aktivnosti i promene kod svakog deteta, o čemu, nakon časova, razgovaraju sa roditeljima. Testovima pažnje, dobijaju se rezultati napredovanja svakog deteta, te su rezultati merljivi i odlični pokazatelji programa u celini.
Rad se organizuje u grupama od četiri do deset učenika. Otvorena vrata i upis januarskih grupa održaće se u četvrtak, 21. decembra, u periodu od 17 do 19 časova. Kursevi se organizuju na srpskom i mađarskom nastavnom jeziku.
Sve informacije u vezi sa radom i upisom, možete dobiti u Smart edu, na novoj lokaciji u Subotici, Partizanska 14/3, putem telefona 069-124-6939, 064-294-2691 i 064-2431007 ili putem mejla: sistemucenje@gmail.com.
Preuzeto sa: Subotica.com